Став на власт

КОЧНИЦА

Напредокот кон ЕУ се сопнува од корупцијата на сите нивоа Република Северна Македонија има сериозен ...
Став на власт

НЕЛЕГАЛЕН

Градот Скопје уште во текот на вчерашниот ден, а веднаш по завршување на вонредната седница ...
Став на власт

ПРОВОКАЦИЈА

Премиерот Димитар Ковачевски и министерот за надворешни работи Бујар Османи вчера го осудија отворањето на ...
Став на власт

СРЕДБА

ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ, ПРЕМИЕР „Почитувани медиуми, почитувани граѓани. Денеска имавме средба со претседателот и со економскиот ...
Став на власт

МЕРКИ

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, на вонредната прес-конференција ги соопшти одлуките ...
Став на власт

ЗА СКОПЈЕ

Данела Арсовска, градоначалничка на Скопје Поради несоодветно работење, неиспорачување резултати и непочитување на насоките на ...
Став на власт

МОЛК

Владејачките партии молчат за извештајот за стечајот на Еуростандард банка.
Став на власт

ДАНОЦИ

Колумна на министерот за финансии Фатмир Бесими Неделава отворивме јавна дебата за реформа во даночниот ...
Став на власт

КРИЗА

Крешник Бектеши, министер за економија „Не очекува многу тешка и непредвидлива зима на енергетски план ...

Posts navigation