Македонија

Ковачевски – Мелони: Воздушната НАТО патрола над нашето небо ќе ја реализира Италија, имаме целосна поддршка за евроинтеграциите

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во телефонски разговор со премиерката на ...
Македонија

Ковачевски-Гир: во услови на геополитички превирања, од круцијално значење е полноправното членство на Северна Македонија во ЕУ

Премиерот Димитар Ковачевски денеска имал тет-а-тет средба со евроамбасадорот Дејвид Гир. Како што соопшти владината ...

Posts navigation