Став на опозиција

ОДГОВОРНОСТ

НЕМА ПАРИ ЗА ОДРЖУВАЊЕ НА СТАДИОНОТ ВО СКОПЈЕ А ИМА ЗА КОНФЕРЕНЦИЈА НА ОБСЕ!

Пред почетокот на натпреварот помеѓу фудбалските репрезентации на Македонија и Италија, стадионот е во очајна состојба! Токму на ваквите лоши услови се жалат и Италијанците пред вечерашниот натрпевар!
Неодамна, ОСМАНИ објави дека ќе врши градежни работи во СЦ Борис ТРАЈКОВСКИ за потребите на конференцијата на ОБСЕ и за таа цел ќе потроши милиони евра- тендерот го доби токму фирма блиска до ДУИ- Еуровиа!
По сите постапки на оваа ненародна власт може да се заклучи дека ДРЖАВНИ ПАРИ СЕ ТРОШАТ ЗА ОБСЕ А НЕМА ПАРИ ДА СЕ ОДРЖИ СТАДИОНОТ како би можело да се играат натпревари на репрезентативно ниво!

Левица бара одговорност од Владата за очајната состојба во која се наоѓа стадионот како и за трошењето на државни пари за пренамена на СЦ Борис ТРАЈКОВСКИ во конференциска сала на ОБСЕ !

Можеби ќе ви се допадне

Став на опозиција

ЗАЕДНИЦА

Политичката партија Алтернатива, која неодамна излезе од владата и стана опозиција, повика да се почне ...
Став на опозиција

ПРОВОКАЦИИ

Стефан Андоновски, секретар за меѓународна соработка на ВМРО-ДПМНЕ „Јас ќе очекував огромниот број на Бугари ...
Став на опозиција

ПАНИКА

Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ „Она што е многу побитно е оваа средба и позадината ...

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Next Article:

0 %