Без коментар

Ерупција на вулканот Семеру

На индонезискиот остров Јава вторпат годинава еруптираше активен вулкан.

 

Можеби ќе ви се допадне

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Next Article:

0 %