Спорт

ЃОРЧЕ ШАМПИОНКИ ! САМО НАПРЕД ПО СТАПКИТЕ НА КОМЕТАЛ !

Ракометарките на Ѓорче Петров ЖРК победија против Металург со 25-19 во последното коло од македонското првенство, со што станаа шампионки на Македонија.

Да потсетиме, спонзорот на некогашниот европски првак Кометал Ѓорче Петров, Трифун Костовски, и претседателот Иван Бојков, на 20 годишнината од европската титула му ги предадоа сите титули на Ѓорче Петров ЖРК.

Актуелното раководство на Ѓорче Петров доби голема обврска да ја продолжи традицијата што започна многу одамна и мораме да признаеме дека засега одлично им оди.

САМО НАПРЕД ЃОРЧЕ ПЕТРОВ ЖРК!

Детален извештај за денешниот натпревар на ракомет.мк

Можеби ќе ви се допадне

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

More in:Спорт

Next Article:

0 %