Без коментар

Талибанците слават

Веднаш по заминувањето на последниот американски војник од аеродромот во Кабул, талибанците со пукање во воздух ја прославија „победата“.

– Повторно напишавме историја. Дваесет години окупација на Авганистан од страна на САД и НАТО завршија вечерва. Многу сум среќен што по 20 години џихад, саможртви и тешкотии, можеме да уживаме во овие историски моменти, напиша на Твитер Анас Хакани, портпарол на талибанско движење.

 

 

Можеби ќе ви се допадне

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Next Article:

0 %