Луѓе

Сакам да видам дека можам да го изработам тоа што сум го замислила

Ангела Антова изработува персонализирани аксесоари со печатот на нејзиниот бренд “Clay Marks“. Нејзините приврзоци и адресари се совршени за подарок за вашите најблиски или како аксесоар за вашето домашно милениче!

Ви го претставуваме „Clay Marks“ – шармантен мал бизнис кој е специјализиран за изработка на извонредни рачно изработени додатоци користејќи полимерна глина.

Со страст за креативност и обожавање на домашни миленици, овој бренд ја најде својата ниша во производството на уникатни привезоци за клучеви со персонализирани животински дизајни и адресари со имиња за саканите крзнени пријатели.

Во Clay Marks, секој додаток е прецизно изработен со многу љубов. Без разлика дали се работи за верно кученце, разиграна маче, чудно зајаче или кој било друг сакан придружник, Ангела вешто обликува полимерна глина во преслатки минијатурни реплики, носејќи им радост и насмевки на сопствениците на домашни миленици ширум светот.

Клиентите имаат можност да побараат сопствени дизајни што личат на нивните миленици, комплетирани со сложени детали и прецизни бои. Од текстурата на крзното до сјајот во очите, секој аспект е внимателно извајан до совршенство. Овие уникатни привезоци не само што служат како стилски додатоци, туку и стануваат негувани спомени што ја овековечуваат љубовта што ја споделуваат сопствениците и нивните крзнени придружници.

Ангела, како се роди “Clay Marks“?

Clay Marks првично се роди со идеја да биде да продажба на обетки. Покрај многуте конкуренти на пазарот со итиот начин на изработка на персонализирани подароци од полимерна глина, сосема случајно дојде нова идеја за изработка на привезоци, и тоа со миленичиња.

Другар имаше роденден кој има многу слатко куче, па додека размислувавме што друго да му купиме, мене ми дојде една идеја да пробам да изработам реплика од слика од неговото милениче. Јас ја објавив изработка на социјалните мрежи при што имаше многу заинтересираност од клиентите за таков вид на производи. И така се продолжи во таа насока, изработка на уникатни привезоци од миленичиња или адресари со име на миленичето.

Како изгледа процесот на изработка на еден приврзок и колку долго трае?

Можам да кажам дека процесот на изработка би траел толку колку што јас сум фокусирана на тоа и работам без кратки паузи за други работи. Одприлика јас би го моделирала за 1 час, но тука процесот не завршува.

Со започнување со парче глина која се оформува спрема главата на самиот миленик, додавање на облините и правење текстура на крзното. Потоа привезокот се пече одприлика 40 мин. додека се спрема пакувањето на самиот аксесоар. Кога ќе заврши, после некој период се гледа дали треба да се додаде некоја одредена боја и се додава сјај на очите.

Се финишира самиот продукт со спојување на аксесоарот со другите елементи и пакување на истиот.

Што најчесто ти дава инспирација?

Да се има чувство за должност, работи што треба да се постигнат е голема мотивација. Да се има чувство за должност е неопходно за развој на силен идентитет. Имањето кариера ми обезбедува важна улога што треба да ја исполнам. Исто така предизвикот, сакам да видам дека можам да го изработам тоа што сум го замислила и да биде скоро исто со сликата што е испратена.

Исто чувството за цел,  цел која ме одржува да се движам напред мотивирана да ја достигнам поголема слика.

Што се е дел од твојот асортиман?

Мојот асортиман моментално се состои од 2 производи, персонализиран рачно изработен привезок од милениче заедно со име и адресар во две големини со име.

Се цени ли во Македонија рачната изработка?

Се цени од луѓе што знаат делумно како оди целиот процес на рачна изработка и луѓе што сакаат нешто уникатно и персонализирано од нивното милениче.

Доживејте ја магијата на креациите од Clay Marks и украсете ги вашите клучеви, ташни или јаката на вашето домашно милениче со овие прекрасни рачно изработени додатоци.

Прославете ја безусловната љубов и дружење што нашите миленици ги внесуваат во нашите животи, една сложена креација од глина во исто време.

 

Можеби ќе ви се допадне

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

More in:Луѓе

Next Article:

0 %