Став на опозиција

ПРИНЦИПИ

ВМРО-ДПМНЕ

Арсовска разочара затоа што не испорачува резултати, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека се бори за принципи, не за гола власт.

Лошото управување со градот Скопје и нереализирање на ветеното се работи преку кои ВМРО-ДПМНЕ нема да помине. Без разлика за кого се работи.

Арсовска покажа суета и ставање на својот личен интерес пред тој на градот.

Со нејзиниот аматерски однос, кој не знаеме од какви побуди е поттикнат таа загрозува мултимилионски проект, каков што е прочистителната станица на реката Вардар.

Арсовска имаше лош однос и кон ЈП Дрисла и кон ЈП Градски паркинзи, чии директори со сопствени капацитети ја унапредија работата на тие претпријатија.

Арсовска наместо да прави сплетки, да се посвети на Скопје.

ВМРО-ДПМНЕ ќе поддржи се што е во интерес на градот, но ништо кое што е надвор од тоа.

Можеби ќе ви се допадне

Став на опозиција

АСИМИЛАЦИЈА

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување во емисијата „360 степени“ на Алсат-М Телевизија изјави ...

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Next Article:

0 %