Без коментар

ПОСЛЕДНИОТ ЛЕТ НА КРАЛИЦАТА

Повеќе од пет милиони луѓе го гледаа последниот лет на кралицата Елизабета Втора додека нејзиниот ковчег и посмртните останки беа пренесени од Единбург во Лондон.

 

Можеби ќе ви се допадне

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Next Article:

0 %