Спорт

Неимар за повреда во групната фаза: Плачев цела ноќ после тоа

Бразилскиот напаѓач Нејмар зборуваше за она што го доживеа откако се повреди во групната фаза на Светското првенство во 2022 година.

– Се разбира, бев исплашен поради повредата. Имав многу добра сезона. Тешко е да се добие таква повреда. Плачев цела ноќ после тоа, моето семејство знае. Но, сè успеа, и чинеше многу труд. Кога се повредив, се случија илјада работи: сомнежи, стравови…но моите соиграчи и семејството ме поддржаа. Добив добри пораки, ми помогна. Сега ќе направам се за да победи националниот тим, тука сум за оваа цел, изјави Нејмар за „Глобо Еспорте”.

Нејмар одигра два натпревари за тимот на Светското првенство во 2022 година, на кои постигна еден гол и една асистенција.

Репрезентацијата на Бразил во четвртфиналето на турнирот во Катар ќе игра со селекцијата на Хрватска.

Натпреварот ќе се одигра на 9 декември со почеток во 16 часот.

Можеби ќе ви се допадне

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

More in:Спорт

Next Article:

0 %