Спорт

Македонските јуниорки ги почнаа подготовките за ЕП во Софија

Македонската женска јуниорска кошаркарска репрезентација денеска означи почеток на подготвителниот период за настап на Европското првенство во Б дивизијата.

Избраничките на селекторката Јелена Антиќ ќе тренираат во Скопје во следните нешто повеќе од 30 денови, а ќе одиграат и неколку пријателски натпревари пред заминувањето за бугарската престолнина Софија каде ќе настапат на ЕП во Б дивизијата за кошаркарки до 18 години.

Софија ќе биде домаќин на Европското првенство во Б дивизијата од 30 јуни до 9 јули.

Можеби ќе ви се допадне

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

More in:Спорт

Next Article:

0 %