Спорт

Втор Мајски коњички турнир претстојниот викенд на теренот на Анималс

Во организација на Федерацијата за коњички спортови на РС Македонија и клубот Анималс од Скопје в сабота од 11 часот ќе се одржи вториот Мајски коњички турнир и 1.коло од отвореното Државно првенство во дресурно јавање.

Натпреварите ќе се одвиваат на теренот на клубот Анималс во населбата Дрма – Идризово.

На програмата се три натпревари: Категорија-А, Категорија-М и Категорија-ЛМ.

Со избор на слободна програма и музика во траење 3-4 минути.

Можеби ќе ви се допадне

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

More in:Спорт

Next Article:

0 %