Спорт

Бејл за трансфер во ЛА: Тоа е вистинското место за мене и моето семејство

Велшкиот фудбалски репрезентативец Герет Бејл смета дека направил вистински потег со трансферот во Лос Анџелес.

– Многу сум среќен со овој трансфер. Ова е вистинското место за мене и моето семејство во оваа фаза од мојата кариера и едвај чекам да почнам да работам со тимот и да се подготвам да освојувам трофеи во Лос Анџелес, изјави Бејл на официјалната веб-страница на клубот.

Триесет и двегодишниот Бејл потпиша договорот со клубот од американската МЛС лига 1+1 година.

Претходниот клуб на напаѓачот беше Реал Мадрид, кој го напушти на крајот на сезоната по завршување на договорот.

Во сезоната 2021/22, Бејл одигра само седум натпревари за Реал и постигна еден гол.

Можеби ќе ви се допадне

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

More in:Спорт

Next Article:

0 %