Скопје

Без вода дел од булеварот „Јане Сандански“

Поради уличен дефект ф 150 мм на бул.„Јане Сандански“ бр.81, денеска прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од бул.„Јане Сандански“ од зграда бр.77 до бр.107.

Од ЈП Водовод и Kанализација-Скопје соопштуваат дека прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 9:25 часот до снирање на дефектот.

Можеби ќе ви се допадне

Остави коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

More in:Скопје

Next Article:

0 %